Administration

Kreauter
      Principal
Tucker
  Dr. Renee Tucker
Assistant Principal 7-8
Ruffin-Johnson
 Leticia Ruffin-Johnson
Assistant Principal 5-6
Wade
         Spencer Wade
Assistant Principal 7-8

Office Personnel

Atchley
  Darlene Atchley
     Bookkeeper
Bass
      Crystal Bass
         Registrar
Daugherty
    Erin Daugherty
         Nurse
Krafcheck
  Donna Krafcheck
    Secretary 7-8
Word
    Rethelle Word
    Secretary 5-6

Guidance & Instructional Support

Craft
      Pam Craft
    Counselor 5-6
Crosby
  Leisha Crosby
Intervention Lab
Garrett
LaShelia Gordon-Garrett D.D., Ed.S.
Instructional Support
Judge
   Margaree Judge
    Media Specialist
Kiser
    Loretta Kiser
    Counselor 7-8
McNeil
     Altovise McNeil
  Intervention Lab
Porter
     Sarah Porter
            GATE

Seventh and Eighth Grade

Alvarenga
 Carrie Alvarenga
Beale
      Anna Beale
Bellman
     Kim Bellman
Cash
     Elaine Cash
Creel
      Stevie Creel
Crim
     Bobby Crim
Davis
    Debra Davis
Diggs
   Alicia Diggs
Galloway
    Donna Galloway
Hawkins
    Tracy Hawkins
Hayden
    Janan Hayden
LJohnson
      Liz Johnson
teacher
      Carrie Licina
Mahan
 Shermaine Mahan
Montgomery
Veronica Montgomery
Owens
     Jane Owens
Payton
    Jen Payton
Powell
Allison Powell
Sipper
  Samantha Sipper
Stokes
  Valisha Stokes

Sixth Grade

Barnes
  Susan Barnes
Berry
      Tracy Berry
Brock
      Kayla Brock
 Chaney
    Cindy Chaney
Emanuel
   April Emanuel  
Fields
     Lolita Fields
McAlister
  Leah McAlister
Moore
   Lana Moore
Morales
   Angela Morales
Murphy
 Morgan Murphy
Sowell
 Jacob Sowell

Fifth Grade

Atkins
   Cristin Atkins
Clayton
    Darien Clayton
Glover
     Aimee Glover
teacher
     Kim Gontko
Hicks
   Elizabeth Hicks
Knight
 Elizabeth Knight
LMcKenzie
   Lisa Mckenzie
 
Phillips
    Teresa Phillips
Wilson
  Kristina Wilson
Tate
   Brendan Tate

Special Education

Gauntt
     Nina Gauntt
Harms
  Daniel Harms
Howard
  Melissa Howard
JMcKenzie
   Jenny McKenzie
Perry
      Tina Perry
Russell
        Sara Russell
Tuck
   Kim Tuck

Band and Physical Education

Boartfield
    Will Boartfield
          Band
Broom
     Cindy Broom
   Junior High P.E.
Freeney
    Flavia Freeney
        5-6 P.E.
Hardy
     Terry Hardy
    Junior High P.E.  
May
        Greg May
         5-6 P.E.

Paraprofessionals

Albert
    Arion Albert
Intervention Lab
Akins
     Michael Akins

          7-8 P.E.

Bates
   Belinda Bates
    Special Education  
Briskey
   Engrid Briskey
 Special Education
Broderick
 Brenda Broderick
 Special Education
Brooks
    Janaisha Brooks 
      7-8 P.E.
Crawford
  Gloria Crawford
 Special Education
Epkins
  Kenosha Epkins
 Special Education
Glenn
      Rosie Glenn
         ATS
Howard
   Ruben Howard
Special Education
Levert
  Mary Kay Levert
   Intervention Lab  
Lopez
 Guadalupe Lopez
       ESL Lab
CMcQueen
Chalonda McQueen
 Library Assistant
NIckerson
   Gwen Nickerson 
Special Education 
Pope
   Anita Pope
 Library Assistant
West
   Arlene West
      5-6 P.E.

Child Nutrition

Anderson
 Tonya Anderson
Arrington
Susan Arrington
Collins
   Brenda Collins
Harris
  Anissia Harris
Johnson
Latoya Johnson
Oden
 Shawneesse Oden
Perry
   Norma Perry
      Manager
Robinson-Streety
Fionie Robinson-Streety
Turner
 Cynthia Turner
Zeigler
   Debra Zeigler

Custodians

Ambers
    Joe Ambers
Hensel
   Vicki Hensel
Stanfield
  Kerry Stanfield
Young
  Calecia Young